Pazar , 26 , 2020 | Üye Girişi
Eski Gölcük Yolu Üzeri İzmit / KOCAELİ 0 262 335 03 90
Giriş

S.S. İzmit Sanayi Sitesi

MENU

Dorse Branda
Oto Motor Bakım & Onarım
LPG Dönüşüm Sistemleri
Oto Aksesuar & Yedek Parça
Oto Fren Bakım & Onarım
Motor Tamiri
Oto Ampül & Led Aksesuar
Ağır Taşıt Jant & Lastik
Oto Tamir & Bakım
Oto Aksesuar & Yedek Parça
Oto Yağ Değişimi ve Periyodik Bakım
Oto Şanzuman Bakım & Onarım
Oto Jant & Lastik
Oto Cam
Oto Kaporta Boya
Metal İş
KOSGEB Girişimci Desteği - S.S. İzmit Sanayi Sitesi / Kocaeli

KOSGEB Girişimci DesteğiHaber & Duyuru / KOSGEB Girişimci DesteğiKOSGEB Girişimci Desteği / Tarih : 4.3.2017 / Okunma Sayısı : 5407
KOSGEB Girişimci Desteği

KOSGEB Başkanlığı tarafından yeni iş kurmak isteyen girişimcilere verilen ve üst sınırı 27.000 TL olan hibe desteği 30.000 TL’ye çıkarıldı. Ayrıca işini büyütmek isteyenlere 2 yılı ödemesiz 4 yıl vadeli 70.000 TL geri ödemeli destek sağlanıyor

Kimler Faydalanabilir
Yeni Girişimci Desteğinden KOSGEB Destekleri Yönetmeliği kapsamında düzenlenmiş olan bir Genç Girişimci Geliştirme Programı ile KOSGEBin işbirliği ve denetimi çerçevesinde başka kurumlar tarafından düzenlenen bir girişimcilik eğitimini tamamlayarak eğitime katıldığını belgeleyen ve eğitimi tamamladıktan sonra işletmesini kuran girişimciler yararlanabiliyor.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinden mezun olarak işini kuran girişimcilere verilen 27.000 TL geri ödemesiz KOSGEB Yeni Girişimci Desteği 30.000 TLye çıkarıldı. Ayrıca 60 saat olarak verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin süresi de işini kurmak isteyen girişimcilerin iş kurma sürecinde hangi hedefler için neleri nasıl ve ne zaman yapacağını belirlemesi amacıyla başarılı iş planı hazırlamaları için toplam 70 saate çıkarıldı.

Girişimcinin bu desteği alabilmek için Girişimcilik Eğitimine katılması gerekiyor. Girişimcilik Eğitimi Sertifikasını alan girişimci destek başvurusunu iş planı ve gerekli diğer belgelerle birlikte ilgili KOSGEB Birimine yapıyor.

Destek başvurusunun KOSGEB Birimi tarafından bilgi belge ve şekil yönünden ön değerlendirmesinin ardından iş planı Kurula sunuluyor. Kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda iş planı kabul edilirse destek sağlanıyor.

Destek Oranları
Yeni girişimci desteğinde için 1’inci ve 2’nci bölgelerde yüzde 60 345 ve 6’ncı bölgelerde ise yüzde 70 oranında hibe veriliyor. Girişimcinin kadın veya engelli olması durumunda ise destek oranı yüzde 80’e kadar ulaşıyor.

Program kapsamında üst limitler ise aşağıdaki şekilde yer alıyor
İşletme Kuruluş Desteği 3.000TL
Kuruluş Dönemi Makine Techizat Ofis Donanım ve Yazılım Desteği 15.000 TL
İşletme Giderleri Desteği 12.000 TL
BİZE ULAŞIN

Eski Gölcük Yolu Üzeri Körfez Sanayi Sitesi Merkez İdare Binası İZMİT

0 262 335 03 90-96 (7hat)

0 262 335 03 90

izmitsanayi@hotmail.com.tr
FORM

GÖNDER

MarblingWeb Tasarım
MW - MarblingWeb Design